Блог

Корпоративне волонтерство – тренд, що єднає людей та бізнес навіть під час карантину

Бізнес на карантині зіткнувся з новими викликами: як втриматись на плаву, як не відступити з уже зайнятих позицій, як не розгубити клієнтів і… працівників. Ми віримо, що у талановитих підприємців вистачить кмітливості, аби справи знову пішли вгору. А для тих, хто не збирається втрачати людей і хоче далі будувати dream team, в нас є особлива пропозиція – корпоративне волонтерство в Україні. Однак спочатку хочемо розповісти, чим особливе таке волонтерство та чому його практикують навіть бізнес-гіганти на кшталт KFC.

Що таке корпоративне волонтерство

Це добровільні заходи, під час яких працівники долучаються до різноманітних суспільно корисних програм за підтримки своєї компанії. 

Що це за заходи та програми?

 • екологічні – наприклад, прибирання лісу, очищення річки від сміття, висадка дерев;
 • соціальні – спільні поїздки до дитячих будинків, лікарень, геріатричних закладів, проведення уроків для дітей, що проживають у віддалених селах;
 • інфраструктурні – ремонт приміщень чи культурних пам’яток, благоустрій територій.

Часто програми корпоративного волонтерства поєднують з програмами навчання персоналу. Більшість працівників позитивно ставляться до таких ініціатив й підтримують волонтерську діяльність компанії. Що ж це їм дає?

Переваги волонтерства для працівників компанії

 • Саморозвиток: прокачує емпатію та емоційний інтелект, тренує практично всі основні soft skills.
 • Самооцінка: збільшує впевненість у власних силах, дає привід пишатись собою та своєю роботою.
 • Життя в суспільстві: розширює список контактів, тренує комунікабельність та вміння працювати в команді, сприяє зближенню з колегами за межами офісу.
 • Професійна реалізація: прищеплює гордість за приналежність до компанії, дає змогу краще зрозуміти філософію та цінності бізнесу, працювати на рівних, демонструвати свої професійні та особистісні якості.

Корпоративне волонтерство сприяє як персональному, так і професійному розвитку працівника. Людина відчуває себе важливою та отримує моральне задоволення від того, що допомагає іншим і робить світ кращим. 

Та одне діло – самотужки прибрати парк біля свого будинку, й зовсім інше – поїхати на толоку чи в дитячий будинок з колегами та керівництвом. Такі заходи формують потужну ментальну установку «Я – частина компанії, яка робить хорошу справу».

Переваги корпоративного волонтерства для бізнесу

Компанія KFC, яка сама активно займається благодійництвом, провела дослідження й пришла до сенсаційних висновків.

 • В компаніях, котрі практикують спільне волонтерство, збільшується частка працівників, задоволених своєю роботою та умовами праці.
 • Корпоративне волонтерство підвищує лояльність працівників до працедавця. Як наслідок, люди сумлінніше виконують свої обов’язки  та рідше звільняються.
 • Волонтерські акції чудово мотивують працівників та перетворюють колектив на злагоджену команду однодумців.
 • Крім того, такі акції працюють на репутацію компанії, розширюють зовнішні комунікації й можуть застосовуватись для реклами. Приміром, якщо ви почнете реконструювати міський сквер, про вас дізнаються місцеві жителі, журналісти та органи влади.

Колективне прибирання парку чи поїздка в притулок для тварин може стати не просто спільною хорошою справою компанії та працівників. При правильному підході такі заходи дають справжнє комбо – моральна сатисфакція + тімбілдінг + нетворкінг + реклама.

3 умови ефективного волонтерства

Умова 1. Чітка ціль

Не спішіть їхати в ліс чи влаштовувати благочинний ярмарок (до речі, такий формат втрачає актуальність). Спочатку подумайте, якого результату хочете досягнути. 

 • Потрібно налагодити зв’язки з громадою міста та ЗМІ? Подумайте, як ви можете покращити інфраструктуру певного району. 
 • Працівникам не вистачає навичок командної роботи? Спробуйте разом спланувати та втілити важливий соціальний проект. 
 • Їм бракує позитивних емоцій та відчуття власної важливості? Організуйте поїздку в притулок для тварин чи висадіть дерева в Карпатах.

Умова 2. Фідбек від працівників

Ви можете спланувати ідеальний та дуже корисний захід, але це не матиме жодного значення, якщо працівники не захочуть брати в ньому участь. Чи, що ще гірше, підпишуться на волонтерство лише через страх звільнення. Про яке підвищення самооцінки чи моральне задоволення тоді говорити? Зажди узгоджуйте акції з підлеглими, проводьте опитування, влаштовуйте брейн-шторми та плануйте все разом.

Умова 3. Хороша організація

Уявіть: глухий ліс, дощ й змучені працівники, які хочуть їсти, спати і додому. Але ще потрібно добратись до міста, а зранку – бігти на роботу. Так ви не лише не вмотивуєте людей, але й посієте в них зерна сумніву – а чи варто взагалі триматись за таку роботу? 

Зробити волонтерство корисним для бізнесу та комфортним для працівників – ось завдання кожної прогресивної компанії. Але його завжди можна делегувати тим, хто знає, як зробити все якнайкраще. 

Корпоративне волонтерство з «Юкрейн Тревел Лаб»

Ми щиро підтримуємо спільне волонтерство, бо бачимо, що воно справді зміцнює бізнес, робить світ довкола кращим, а людей – щасливішими. Та ще ми бачимо сумніви компаній, які не готові організовувати поїздки в Африку чи Азію, а варіант з Україною розглядають в останню чергу.

Та навіщо дивитись на віддалені регіони, якщо в нашій країни є проблеми, які можна вирішити спільними зусиллями небайдужих людей? Якщо ви готові робити добрі справи та прокачувати бізнес, почати можна прямо зараз, навіть не чекаючи закінчення карантину. Наприклад, в Карпатах не буде проблем з дотриманням соціальної дистанції. А працівники зможуть не лише провести час на свіжому повітрі, а й відволіктись від поганих новин і розвіятись після тривалого сидіння вдома. 

Що ми пропонуємо?

 • Допоможемо вибрати та втілити волонтерську акцію, яка відповідає цілям бізнесу та побажанням працівників.
 • Запропонуємо оптимальні варіанти корпоративного волонтерства з урахуванням вашого бюджету, часу та кількості залучених людей.
 • Складемо збалансовану програму з відпочинком, колективними розвагами та позитивними емоціями.
 • Організуємо транспорт, проживання та харчування в поїздці. Якщо захочете максимального єднання з природою, розіб’ємо наметове містечко в мальовничому місці та приготуємо вечерю на вогні.

Корпоративне волонтерство – це не лише хороша справа, а й вигідна інвестиція в персонал. Якщо ви зробите працівників хоч трішки щасливішими та допоможете їм відчути себе важливими, то отримаєте найкращу нагороду – лояльних людей, котрі робитимуть ваш бізнес сильнішим. 

Вас також може зацікавити

Ми з вами зв’яжемось

Дякуємо! Ми отримали Ваше повідомлення та невдовзі з Вами зв'яжемось.
Упс! Щось пішло не так. Будь ласка спробуйте ще раз пізніше.