Блог

Як організувати шкільний тур?

Готуєтесь до шкільної поїздки, але не знаєте, на що звернути увагу? Організувати тур самостійно чи звернутись до професійного організатора – туристичного оператора? Які документи слід оформити та хто нестиме юридичну відповідальність за надані послуги? Коли йдеться про безпеку, здоров’я та змістовний відпочинок дітей – нехтувати цими питаннями не рекомендуємо! Даємо кілька порад, як організувати шкільний тур, від якого залишаться найкращі враження та позитивні емоції.

Хто має право організовувати шкільні тури?

Тури мають право організовувати лише туристичні оператори. 

Зверніться до професіоналів і попросіть надати установчі документи професійного організатора.

На туристичному ринку є 2 основні гравці – туристичний агент (посередник) та туристичний оператор. Організацією туру може займатись лише (!) туристичний оператор, який і несе відповідальність за якість наданих послуг.

Перевірте документи туристичного оператора, найважливіші з яких – ліцензія на провадження туроператорської діяльності (перевірити можна тут http://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=95d9dfc1-a594-4c28-b3c4-949eb58d3562&tag=LitsenziiniiRestrSub-ktivTuroperatorskoiDiialnosti) та банківська гарантія (на вищезгаданому сайті є також окрема графа з даними банківської гарантії). Згідно українського законодавства, ФОП не може бути туристичним оператором. 

Підпишіть договір на туристичне обслуговування із чітко задокументованими деталями туру.

Уважно ознайомтеся з програмою туру, яку, як правило, виносять у додаток до договору. Звертайте увагу, чи в програмі туру є нічні переїзди, чи передбачено групове харчування, чи включено у вартість вхідні квитки та екскурсії.

Які документи слід оформити для шкільної поїздки?

Окрім договору на туристичне обслуговування, який укладається з туристичним оператором чи агентом, існують документи, без яких не може відбутись жодна поїздка. 

Отримайте від туристичного оператора перелік документів для виїзду дітей за кордон та, згідно списку, перевірте документи кожної дитини (при цьому рекомендуємо це робити двічі – при бронюванні туру та при посадці в автобус). Для виїзду дитини за кордон необхідно мати:

  • закордонний паспорт з терміном дії, який передбачений вимогами країни, куди планується тур (наприклад, країни ЄС встановили, що закордонний паспорт має бути дійсним щонайменше 3 місяці від запланованої дати повернення)
  • оригінал нотаріально посвідченої згоди батьків (обидвох!) на виїзд дитини за кордон у супроводі вчителя або ж іншого дорослого. Дітям, яким виповнилось 16 років, така згода не потрібна. 
  • Оригінал свідоцтва про народження дитини. 

Уточніть найважливіші питання, що стосуються туру.

  • Перевірте готелі. Цілком законно вимагати назву та місце розташування готелю, де планується проживання групи.
  • Попросіть туристичного оператора розписати відстані та тривалість переїздів на щодень. Часто для дітей пропонують тури, де за один день передбачені переїзди 600-700 км! Ви ж розумієте, настільки це може бути втомливо та виснажливо для дітей – дивитись на країни з вікна автобуса! 
  • Поцікавтеся, в якій страховій компанії застраховані учасники поїздки – для цього оператор має надати оформлений страховий поліс. 

Прогляньте відгуки про туроператора

Уважно перевірте сайт туристичного оператора та соцмережі – як правило, компанії публікують фото чи відгуки з реалізованих проектів – це дасть можливість оцінити діяльність компанії

Попросіть фото або відгуки від шкільних груп, які вже попередньо користувались послугами з організації шкільних поїздок.

І ще одна із головних порад. Разом із турагентом/оператором, складіть якомога комфортнішу, насамперед, для дітей, програму туру, а не купуйте шаблонний тур!  

Вас також може зацікавити

Ми з вами зв’яжемось

Дякуємо! Ми отримали Ваше повідомлення та невдовзі з Вами зв'яжемось.
Упс! Щось пішло не так. Будь ласка спробуйте ще раз пізніше.